I Rajd Łokietka 2018

Rajd odbył się 2 czerwca w Brześciu Kujawskim i okolicach. Po odprawie a przed rywalizacją odbyła się parada motocykli wokół miasta z udziałem zawodników i zaprzyjaźnionych motocyklistów.

Zawodnicy rywalizowali na 140-kilometrowej, trasie asfaltowej poznając piękno i historię Kujaw, między innymi pomnik upamiętniający Bitwę pod Płowcami, pomnik Łokietka i pomnik Kazimierza Wielkiego, a także inne atrakcje regionu jak np: tama wodna we Włocławku.

Na stadionie w Brześciu Kujawskim odbyły się próby sprawnościowe min. rzut oponą, konkurs wiedzy o Kujawach (przygotowany przez studentów z UMK w Toruniu.), próba z węzłami, próba nawigacji po mapie oraz test z udzielania pierwszej pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków motocyklowych.
Z kolei na parkingu przy Przystani Wodnej we Włocławku została przeprowadzona próba sprawnościowa, gdzie zawodnicy pokazali swoje umiejętności w bezpiecznym prowadzeniu motocykli. Zabezpieczenie medyczne całego rajdu zapewnili ratownicy z Bydgoskiego Motocykla Ratunkowego oraz Kujawskiej Sekcji Ratowniczej.
Meta rajdu i rozdanie nagród, dzięki uprzejmości sekcji Garbaty Włocławek, zostały zlokalizowane na terenie X Zlotu Garbusów, Ogórków i Co.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za cenne nagrody, uczestnikom za wspaniałą zabawę, a całej ekipie Rajdu Łokietka za wkład i zaangażowanie w organizację tej imprezy.
Zapraszamy za rok na drugą edycję.